CAKESTER (DAWNIEJ LEGAL CAKES)

CAKESTER (dawniej LEGAL CAKES) to pierwsza cukiernia, oferująca zdrowe i pełnowartościowe słodkości.
Idealne miejsce dla tych, którzy lubią słodycze i nie chcą po ich zjedzeniu czuć wyrzutów sumienia 🙂 Lokal w Krakowie został otwarty w lutym 2017 r. i jest to drugim w Polsce pod tym szyldem. Znajduje się w samym centrum Krakowa, na ulicy św. Tomasza 25.

Pomysłodawcami tego miejsca jest trójka młodych ludzi, którzy prowadzą aktywny i zdrowy tryb życia. Ich celem było stworzenie miejsca, które połączy dobry smak i przyjemność jedzenia ze zdrowiem.  Jest to miejsce szczególne, gdyż w menu pod każdą pozycją szczegółowe opisane są jej wartości odżywcze – kalorie, ilość białka, tłuszczów i węglowodanów, a także oznaczenia m.in. propozycji wegańskich, bez laktozy i bez glutenu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób dbających o swoją dietę, ale również tych, którzy nie mogą spożywać pewnych produktów ze względów zdrowotnych.

Samo menu jest bardzo bogate. Oprócz słynnych ciast i batonów,  możemy napić się tu koktajli, gorącej czekolady czy kawy (również z mlekiem roślinnym), zjeść pancakes, gofry, naleśniki kasztanowe. Możemy skusić się również na owsiankę, jaglankę czy chlebek bananowy z dużą ilością dodatków.

Podczas naszej wizyty w tym miejscu, zdecydowaliśmy się na spróbowanie dwóch ciast – Banoffe (18 zł – daktyle, nerkowce, wiórki kokosowe, masło orzechowe, banany, mleczko kokosowe, sok z cytryny, erytrol). Drugim wyborek było Brownie (17 zł – bataty, mąka kokosowa, kakao, daktyle, karob, olej kokosowy, gorzka czekolada, jaja, erytrol. soda).

Oba kawałki ciast były spore i smaczne, jednak brownie było bardzo słodkie. Mimo, że tego dnia miałam dużą ochotę na coś słodkiego to nie dałam rady całemu kawałkowi, a później czułam najedzenie jeszcze do wieczora. Banoffe to ciasto, którego głównym składnikiem są banany, co zdecydowanie było czuć. Ta propozycja była nieco mniej słodka i zapychająca niż brownie. To dość lekkie ciasto z delikatną pierzynką i daktylowo – orzechowym spodem.

Wnętrze kawiarni jest przytulne i kolorowe, w środku jest sporo miejsca, dodatkowo kilka stolików znajduje się też przed lokalem. Podczas wizyty pozytywnie zaskoczyła nas obsługa, która od razu zaproponowała pomoc w wyborze ciasta, szybko nas obsłużyła i interesowała się czy wszystko nam smakuje. Nie było to nachalne, a bardzo miłe. Mam nadzieję, że taka postawa kelnerów się utrzyma i nie ulegnie zmianie po jakimś czasie.

Jak możemy przeczytać na stronie lokalu, jest to marka, która zrodziła się połączenia potrzeby zdrowego, optymalnego odżywiania oraz pasji do pieczenia. Miejsce idealne nie tylko dla tych, którzy dbają o to, co jedzą.

AKTUALIZACJA: Od 30.09.2017 r. Legal Cakes zmieniło nawę na Cakester Cafe Kraków. Jednak oprócz nazwy niewiele się zmieniło, w kawiarni nadal można wypić pyszną kawę i zjeść zdrowe, bezcukrowe i bezglutenowe ciacha 🙂

Cakester Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *