MNIAM

Część z Was może już słyszała o aplikacji MNIAM, która funkcjonuje w Krakowie od kliku miesięcy. Jest to aplikacja, która ma na celu ułatwienie nam poruszanianie po gastronomicznej mapie miasta, a także podejmowania decyzji  „co by tu dziś zjeść?”:) Sama postanowiłam jej wypróbować.

aplikacja MNIAM

Jej działanie jest bardzo proste. Po ściągnięciu aplikacji (dostępna jest dla systemu iOS oraz Android), trzeba się zarejestrować się przy pomocy facebooka lub adresu e-mail. Następnie podajemy swój numer telefonu, na który dostajemy czterocyfrowy kod weryfikacyjny, wpisujemy go i gotowe ! 🙂

Po tym kroku możemy już zacząć przeglądnąć aktualnie obowiązujące oferty restauracji, które współpracują z aplikacją. W zależności od pory dnia, pojawią się propozycje promocyjnych zestawów, zaczynając od tych, które są najbliżej Waszej aktualnej lokalizacji (działa to bardzo dokładnie). Oferty pojawiają się w formie listy, ale można je również przeglądać na mapie z zaznaczonymi restauracjami wraz z ceną aktualnej oferty.

Od godziny 9 dostępne są zestawy śniadaniowe, po południu pojawiają się lunche, a po godzinie 17 kolacje. Założeniem aplikacji jest to, że to restauracje rywalizują między sobą o klienta i starają się przyciągnąć go jak najlepszymi ofertami. Oferty zmieniają się codziennie, i muszę przyznać, że są dość zróżnicowane. Stale poszerza się też krąg restauracji, które oferują swoje zestawy za pomocą MNIAM. Myślę, że każdy spokojnie znajdzie coś dla siebie. My korzystaliśmy z aplikacji dwukrotnie i za każdym razem udało nam się dopasować ofertę do naszych aktualnych potrzeb.

Po wybraniu oferty, określamy ilość porcji, a także orientacyjny czas jaki potrzebujemy na dotarcie do lokalu (mamy do wyboru 10, 20, 30, 45 lub 60 minut).

Aplikacja sama odlicza nam ten czas (licznik jest cały czas widoczny na ekranie aplikacji), a jeśli nie zdążymy, dolicza nam dodatkowy kwadrans. Jeżeli z jakiś powodów się rozmyślimy, możemy po prostu anulować rezerwację. 

Po dotarciu do wybranej wcześniej restauracji należy poinformować kelnera, że skorzystaliśmy z aplikacji. Kelner wówczas skanuje kod z naszego telefonu lub prosi o nasze dane, dzięki czemu potwierdza nasze zamówienie. Dopiero w tej chwili nasze zamówienie zacznie być przygotowywane, dlatego po przyjściu do lokalu, jeśli chcemy, możemy je jeszcze zmodyfikować lub rozszerzyć o dodatkowe pozycje. W lokalu czeka również zarezerwowany dla nas stolik, dlatego nie musimy martwić się, że nie będzie gdzie usiąść.

Aplikacja daje nam możliwość płacenia za zamówienie telefonem, dosłownie jednym przeciągnięciem palca. Aby móc płacić w ten sposób, musimy w zakładce „Metody płatności” dodać swoją kartę płatniczą. Należy podać swoje imię i nazwisko, numer karty, kod CVV oraz datę ważności. Dane te można w każdej chwili usunąć. Jeśli chcemy zapłacić w ten sposób, musimy również poinformować o tym kelnera. Jest to bardzo przydatna opcja, zwłaszcza jeśli nie mamy akurat ze sobą portfela, ale po prostu się śpieszymy.

Na razie z aplikacji można korzystać tylko w Krakowie, ale jej Twórcy planują rozpoczęcie działania również w innych miastach. Wydaje mi się, że jest to rozwiązanie, które przyjmie się zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Aplikacja wymaga co prawda jeszcze drobnych poprawek i usprawnienia, ale jej idea jest słuszna, a pomysł według mnie bardzo trafiony. Jest ona bardzo ciekawie zaprojektowana, jej obsługa jest prosta i intuicyjna. Ciekawie zaprezentowane są oferty restauracji, jak i samo wybieranie już konkretnych potraw, ilości porcji oraz czasu na dotarcie. Dosłownie kilkoma ruchami możemy zamówić wybraną opcję. Nic prostrzego. Wystarczy dojechać do wybranego miejsca i czekać, aż zamówione danie zjawi się na naszym stoliku 🙂 Naprawdę polecam każdemu!

Na koniec niespodzianka 🙂 Jeśli zdecydujecie się na zainstalowanie tej aplikacji, dostaniecie 25 zł do wykorzystania przy dowolnym zamówieniu. Wystarczy, że po instalacji, wpiszecie kod referencyjny gre.goo87 i gotowe:) Kod jest ważny rok.            

Aplikacja do pobrania dla systemu Android: oraz iOS:

Komentarze:
  1. Oo bardzo ciekawa aplikacja. Czy będzie działać w Poznaniu?

    1. Póki co działa tylko w Krakowie ale Twórcy planują rozpocząć działania w innych miastach. Można zgłaszać swoje propozycje miast na stronie aplikacji 🙂 https://mniamapp.pl/

  2. Bardzo ciekawa aplikacja, ale ja nie jestem z Krakowa 🙁 Poczekam i może za jakiś czas będzie dostęp w Gdańsku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *