STREET FOOD POLSKA FESTIVAL

Uliczne jedzenie od kilku lat cieszy się niezmnienną popularnością wśród Polaków. Food trucki towarzyszą nam podczas imprez i wydarzeń kulturalnych, ale mają też swoje własne święto. W ten weekend w Krakowie po raz kolejny i ostatni w tym roku pod Galerią Kazimierz odbywa się Street Food Polska Festival. To wydarzenie to prawdziwa gratka dla fanów ulicznego jedzenia. Jak zawsze wybór jest duży, każdy znajdzie coś dla siebie gdyż spróbować można potraw z różnych stron świata.

street food festival Kraków
FOOD TRUCK FESTIVAL/ źródło: https://www.facebook.com/events/120996231878196/

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona różnorodnością kuchni, jaką proponują food trucki stacjonujące pod Galerią Kazimierz. Znajdziemy tam propozycje dań kuchni japońskiej, indyjskiej, naleśniki, ale również pierogi czy dania kuchni włoskiej. Każdy będzie mógł wybrać coś, co lubi lub na co akurat ma ochotę.

Korzystając z tego, że kolejka do AkitaRamen była jeszcze mała, jako pierwsze danie zamówiliśmy ramen z nudlami, tofu, sezamem, szpinakiem i kukurydzą. Mój mąż próbował również burgera z serem, mięsem wołowym, sałatą, cebulą i sosem od American Food Truck. Na koniec skusiliśmy się jeszcze na podpłomyk serwowany przez Flammaster. Wybór padł na lekko zmodyfikowaną przez nas propozycję z menu. Znalazła się tam m.in. mozzarella, suszone pomidory, czarnuszka, pesto i rukolą. Do picia wybraliśmy znaną wszystkim Bubble Tea. 

Wszystkie te dania były smaczne, bardzo podoba nam się bezpośredni kontakt ze sprzedającymi, którzy są bardzo mili i pomocni. Służą radą i nie ma żadnego problemu, jeśli chcemy zmienić jakiś składnik na inny.

Jutro w Krakowie ma być słoneczna pogoda :). Skorzystajcie więc z niej, a przy okazji spaceru nad Wisłą wstąpcie pod Galerię Kazimierz to małe co nieco 🙂

Więcej informacji, oraz listę Food Trucków, które stacjonują na Street Food Polska Festival przy Galerii Kazimierz, znajdziecie na facebooku. Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *